www.
www.
www.
Transfer İşlemi Öncesi Bilinmesi Gerekenler
  • Alan adınızın transfer kilidinin kilitli olmadığından emin olunuz. Pek çok kaydedici (registrar) firma güvenlik önlemleri için alan adlarının transfer kilitilerini otomatik olarak kilitlerler. Mevcut kaydedici (registar) firmanızla görüşerek veya yönetim panelinizden varsa alan adı transfer kilidini kaldırınız.
  • Alan adınızın yönetici e-posta adresine erişiminiz olduğundan emin olunuz. Transfer işlemi e-posta doğrulama tabanlıdır, bu e-posta adresine gönderilecek mesaj ile transfer işlemini onaylamanız istenecektir.
  • Alan adı transferi için Transfer Kodu (EPP KEY, AUTHCODE veya benzeri bir isim) gerekmektedir. Transfer Kodunu, kayıt hizmetini aldığınız firmadan veya yönetim panelinizden temin edebilirsiniz.
  • Alan adınızın süresinin dolmadığından emin olunuz. Transfer işleminizi, alan adı kayıt sürenizin dolmasından en az 15 gün önce başlatmanız, işlemlerin yetişmesi açısından önemlidir.
  • Kaydedildiği veya transfer edildiği tarihin üzerinden 60 gün geçmemiş alan adları transfer edilemez. Eğer alan adınızın kaydedildiği tarihin üzerinden 60 gün geçmemiş ise alan adı transferinizi 60 gün sonra deneyiniz.
  • Alan adı transferi tamamlandığında alan adı kayıt süreniz otomatik ve ücretsiz olarak 1 yıl uzatılmış olur.
.tr Uzantılı Alan Adı Kaydı için Bilinmesi Gerekenler
  • .tr uzantılı alan adlarının bir kısmında, kayıt için belge gerekmektedir. Belgeler temin edilmeden kayıt işlemine başlanılmamaktadır.
  • .tr uzantılı alan adlarının kayıt süreci 48 saate kadar sürebilmektedir. Hatalı, eksik belgeler, manuel işlem süreci sırasında yaşanan aksaklıklar veya marka tescili konusundaki karışıklıklar kayıt sürecinin uzamasına veya iptal olmasına neden olabilir.
  • Evrak gereksinimi olan .tr uzantılı alan adları ve bu alan adları hakkındaki detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayın.
Detaylı Bilgi

Kontrol ediliyor!
Türkçe
Tebrikler! Kayıt edilebilir.
 / Yıl
Türkçe
Kayıt edilmiş. Size ait ise Transfer edebilirsiniz.
Türkçe
Alan adınız transfere uygun görünüyor!
 / Yıl
Türkçe
Transfere uygun değil
Bize Ulaşın

Geçersiz alan adı girildi

Alan adı harf ya da rakamla başlamak zorundadır ve en az ile en fazla karakter uzunluğunda olmalıdır
Lütfen girişinizi kontrol edip tekrar deneyin.